Správně udělaný web
je klíčem k úspěchu
v moderním podnikání

Vít Vonka

Vít Vonka

web designer | art director

Návrh webových stránek hraje klíčovou roli při úspěchu podnikání. Kvalitně navržený web může přitahovat a udržovat zákazníky, zatímco špatně navržený web je odradí. V tomto příspěvku se podíváme na klíčové rozdíly mezi dobrým a špatným návrhem webových stránek.

Dobrý návrh webových stránek je uživatelsky přívětivý a snadno se po něm orientuje. Měl by být vizuálně atraktivní a snadno čitelný. Dobrý návrh by také měl být responzivní, tedy přizpůsobivý velikosti obrazovky uživatele, ať už se jedná o desktop, laptop, tablet nebo smartphone. Navigace by měla být jasná a intuitivní, umožňující uživatelům rychle a snadno najít to, co hledají.

Další důležitou součástí dobrého návrhu webových stránek je optimalizace pro vyhledávače (SEO). Kvalitně navržený web by měl být optimalizovaný pro vyhledávače, což usnadňuje zákazníkům nalezení webu pomocí vyhledávačů jako je Google nebo Seznam. To lze dosáhnout pomocí relevantních klíčových slov,
meta tagů a dalších SEO technik.

Na druhé straně špatný návrh webových stránek je chaotický a matoucí. Má chatrné UX, což uživatelům
komplikuje nalezení klíčových elementů. Návrh může být také vizuálně neatraktivní, se špatným využitím
barev a typografie. Špatně udělaný web také bojuje s pomalou rychlostí, která odradí většinu příchozích.

V závěru je nutno říct, že vytvořit web bez žádných zkušeností a očekávat závratné výsledky už dávno nefunguje.
V dnešní době – v zaplavě webových stránek se potřebujete odlišit a zaujmout designem a zároveň doručit bezproblémový a přehledný průchod vaší stránkou.